14 августа

img

Загадковий світ лабрадориту: відблиски природної магії в каменях

Лабрадорит – природний гірський камінь, мінеральний склад якого близький до граніту та за рахунок цього має схожі фізичними властивостями, відрізняється високою міцністю і зносостійкістю. До того ж, не боїться ні морозів, ні вогню, ні вологи, що робить його довговічним цінним матеріалом. При цьому його вартість значно нижча, ніж у більш популярних облицювальних каменів.

Відмітною властивістю породи вважається його чарівний зовнішній вигляд з широким вибором відтінків – від синього і темно-зеленого до чорного. Камінь покритий красивими незвичайними вкрапленнями, переважно синіх мінералів, іноді зелених, сірих або жовтих, які надають йому ексклюзивності і шику. Така різноманітність дозволяє активно застосовувати камінь в ландшафтному дизайні, будівництві та сучасній архітектурі.

Походження та види каменю лабрадорит

Лабрадорит вперше знайшли на канадському острові Лабрадор, звідки і пішла назва породи. Також великі родовища виявили в Норвегії, Фінляндії, США та Україні.

В Україні лабрадорит добувають переважно в Житомирській області:

— село Кам’яний Брід – джерело відомого Кам’янобрідського лабрадориту (міжнародна назва Volga Blue).

— село Добринь – є місцем видобутку Добрининського лабрадориту (Extra Blue Ukraine).

— село Очерянка – місце добування популярного Очертянского лабрадориту (Galactic Blue).

Сфера застосування

Камінь добре підходить для різних виробів, а також обробки зовнішніх і внутрішніх стін завдяки термо-вологостійкості і високої механічної міцності. Таке облицювальні рішення не просто прикрашає фасад будівлі, а й істотно покращує його експлуатаційні якості.

Український лабрадорит умовно ділиться на великорозмірні однорідні блоки для експорту і каміння, які використовуються для вітчизняного ринку з метою виробництва дорожньо-будівельних елементів. Має дрібнозернисту або повнокристалічну структуру.

Перший тип крім експорту може застосовуватися місцево для виготовлення дорогої полірованої плитки або дизайнерських виробів. З нього виробляють обробку для дорогих фасадів, слябів для стільниць і малі архітектурні форми.

Дорожньо-будівельний лабрадорит підходить для виробництва бордюрів, бруківки і мощених плит. Такий матеріал дешевший і користується великим попитом. Крім того, він м’якший того ж граніту, що полегшує його обробку і знижує вартість розпилу.

Переваги лабрадориту

Як облицювальний матеріал, камінь лабрадорит використовується досить активно і користується величезним попитом, адже він:

— має високу щільність;

— відрізняється масивною структурою;

— стійкий до температурних коливань;

— вогнестійкий;

— невибагливий в догляді;

— податливий обробці;

— високоміцний;

— стійкий до дії хімічних агресивних речовин.

Такі якості роблять його універсальним матеріалом, і дають можливість застосовувати його для різних цілей. Тому з лабрадориту ось уже багато років виготовляють міцні і надійні:

— барні стійки;

— стільниці для ванної та кухні;

— підвіконня

— фонтани

— ступені і сходи

Добре цей камінь поєднується з іншими матеріалами, в тому числі зі склом, деревом і металом. Всю красу фактури і кольору каменю можна споглядати під час полірування.

Якщо ви хочете красиву і якісну обробку або незвичайно красиве рішення для інтер’єру лабрадорит вам точно підійде, до того ж він більш доступний за ціною, ніж гранітний і мармуровий камінь.

Новини

14 августа

img

Краса вашого подвір’я також буде поза часом. Розглянемо кілька класичних і кілька оригінальних ідей кам’яного дизайну.

Читати далi

14 августа

img

Інтеграція натурального каміння в дизайн інтер’єру може перетворити ваш простір, створюючи атмосферу дзен, відпочинок від зовнішнього світу. Використання натуральних каменів може зробити місце унікальним

Читати далi

14 августа

img

У статті ми досліджуємо неймовірну красу та унікальні властивості лабрадориту — мінералу, що зачаровує своєю глибиною кольору та загадковими внутрішніми блисками.

Читати далi

14 августа

img

Новітнє обладнання від Fravizel — індивідуальний продукт для кожної операції буріння та різання дроту, необхідної для видобутку сировини в великому кам’яному кар’єрі, як-от наш природний кам’яний гранітний рудник з габронориту «чорна комета» та лабрадориту «волзький блакитний».

Читати далi